Článek
Ve Skutečných zločinech na Plzeňsku popisuje vraždy, které vyšetřoval. „Nejprve to bylo psaní do šuplíku, ani jsem nevěděl, jestli to někdy vyjde. Když mě potom oslovila paní redaktorka z Albatrosu, dostalo to úplně jiný spád,“ řekl Právu Müller.
Tahounkou programu byla koreanistka Nina Špitálníková, která rovnou z tiskárny přivezla svou románovou prvotinu Severka. Autorka Svědectví o životě v KLDR v ní líčí strastiplnou cestu severokorejské prominentky za svobodou.
Leoš Kyša, známý pod autorským jménem František Kotleta, představil román s detektivní zápletkou Sudetenland. V něm se pouští do příběhu z alternativní reality a zabývá se otázkou, co by se stalo, kdyby k odsunu Němců nedošlo.
Nové pohledy na spisovatele Milana Kunderu přinesla diskuse ředitele Moravské zemské knihovny Tomáše Kubíčka s korejským bohemistou Kjudžin Kimem, který převzal Cenu Jiřího Theinera. Přijeli také Jáchym Topol, Kateřina Tučková nebo Jindřich Mann.
V Německu působící Jaroslav Rudiš přivezl českou novinku Návod k použití železnice. Je to údajně jeho nejosobnější kniha. „Při psaní jsem si uvědomoval, že železnice prochází nejen mým psaním, ale i mým životem, že to nelze oddělit. Je to vyznání světu železnice, která mě provází od dětství,“ vysvětlil deníku Právo. Knihu pokřtí 5. října na hlavním nádraží v Praze.
Může se vám hodit na Zboží.cz: Skutečné zločiny na Plzeňsku - František Müller, Severka - Nina Špitálníková, Sudetenland - Leoš Kyša