Článek
● Esej filosofa Václava Bělohradského kriticky ohledávající evropský věk filosofie; jsou lidská práva naší „poslední utopií“, proč je víra v jedinečnou roli evropské kultury toxickým narativem a co je naším úkolem ve „věku poevropském“ – vytvoříme nový příběh dávající sbohem krvavému věku disjunkce „my“ versus „oni“?
● Rozhovor se spisovatelkou Zuzanou Kultánovou nad jejím románem Zpíváš, jako bys plakala; jak by měla vypadat literární reflexe devadesátých let a co by spisovatelům pomohlo rozšířit prostor ke psaní, tak aby snáze vznikaly knihy dotýkající se současnosti a jejích problémů?
● Recenzi Evy Klíčové na oceňovaný román Douglase Stuarta Shuggie Bain; jak se autorovi v jeho „emancipační autofikci“, zachycující příběh matky alkoholičky a homosexuálního syna na glasgowském předměstí v osmdesátých letech, podařilo zachytit také současné krize strukturálně upadajících regionů?
● Sloupek Kláry Vlasákové o knize novinářky Matildy Voss Gustavssonové Klub, věnované sexuálním skandálu, který otřásl švédskou kulturní scénou a zasahoval až do Švédské akademie, udělující Nobelovy ceny za literaturu; proč jsou společensky nebezpečné piedestaly, jež jsou tak vysoké, že na ně nelze dohlédnout?
● Krátké glosy o nových knihách; jsou to Deníky Karla Teigeho z let 1912–1925, Pět her Josefa Topola a básnická sbírka Pavla Novotného Procedura
● Pozvánku na uvedení knižního rozhovoru Petra Fischera s filosofem Miroslavem Petříčkem Všichni umřete, které se uskuteční 23. ledna v pražské Knihovně Václava Havla