Článek
● Rozhovor s historikem Vilémem Prečanem, který svým životem i dílem propojuje soužití Čechů a Slováků jako málokdo; jak se vyvíjel Prečanův pohled na moderní česko-slovenské dějiny, jak on sám zakoušel rozpad federace a proč dnes s odstupem vidí zánik Československa jako dobré, respektive nezbytné řešení?
● Ohlédnutí filosofa Václava Bělohradského za zesnulým Josephem Ratzingerem, emeritním papežem Benediktem XVI.; jak se vyvíjel vztah církve ke společnosti po druhé světové válce, proč Ratzingerova obrana rozumu proti relativismu nebyla řešením, ale součástí problému a kam se církev vyvíjí s Františkem, „papežem antropocénu“?
● Recenzi Jana Bělíčka na poslední román Michela Houellebecqa Zničit; jak Houellebecq ve své knize polidšťuje francouzskou radikální pravici, v čem tkví síla jeho groteskního humoru, v čem nachází někdejší prorok mezilidského odcizení překvapivou útěchu a proč přesto čtenářům nedovolí prožít happy end?
● Sloupek Štefana Švece o hudebních cynicích, kteří se vysmívají věcem, jež jsou pro jiné lidi svaté; jak Marek Eben ve své písňové tvorbě zachytil trampy či milovníky folkloru, jak si dělají legraci z hudebních stylů tvůrci online seriálu Kumšt a jak tomu všemu nasadil korunu výtvarník František Skála svým albem v žánru dechovky?
● Krátké glosy o nových knihách; sbírce povídek Viktora Špačka Čistý, skromný život, románu Petry Dvořákové Zahrada, memoárech Patrika Bangy Skutečná cesta ven a dvojici próz Tove Janssonové Dcera sochaře / Fair play