Článek
• rozhovor s literární historičkou Alenou Šidákovou Fialovou, porotkyní letošního ročníku ceny Magnesia Litera a také spolueditorkou publikace V souřadnicích neklidu: Česká literatura druhé dekády jednadvacátého století v souvislostech a interpretacích; jak se vlastně vytváří literární kánon – a dokážou ho generovat dobové literární ceny?
• esej Ondřeje Klípy o pražském jaru v zrcadle tehdejších „dezinformací“; proč bylo obrodné hnutí nepřáteli demokratického vývoje rámováno jako „sionistické spiknutí“ a jak k tragickému konci pražského jara přispělo protižidovské tažení v Polsku a proizraelský transparent dvou pražských studentů?
• recenzi Petra Zídka na knihu dokumentárních povídek Miloše Doležala Buď připraven k udání; jak sedmero povídkových textů, zasazených do padesátých let na autorově rodné Vysočině, vypráví o obětech velkých dějin, ale i o těch, kteří stáli „na druhé straně“?
• sloupek Štefana Švece o zesnulém papeži Františkovi; jak se stalo, že papež, kterého obvykle berou vážně jen římští katolíci, najednou oslovil i ateisty, agnostiky, protestanty či nekřesťany a řadu z nich dokázal přivést k přemýšlení o tom, že křesťanství možná není špatným duchovním domovem?
• krátké glosy o dvou knihách; fantazijním cestopise Dory Kaprálové Mariborská hypnóza a prozaické sbírce Maxima Osipova Kámen, nůžky, papír a jiné povídky