Článek
• rozhovor se spisovatelem Miroslavem Hlaučem, autorem oceňovaného románového debutu Letnice; proč bez humoru nikdy nedokážeme pochopit svoje životy, proč navzdory některým regresím má vývoj lidstva smysl – a proč je výhoda být generačně „někde jinde“ než mladší autoři prvotin?
• text Kryštofa Špidly, literárního kritika a porotce Magnesie Litery v kategorii Próza, bilancující prozaickou produkci loňského roku; čím nás loni obohatili debutanti i staří mistři, čím k próze si odskočivší básníci a v čem se současná tuzemská próza stává hrdou evropskou literaturou?
• text Zuzany Kultánové o dokumentárním filmu Neumírání: O muži, který chce žít věčně; co nám životní příběh miliardáře Bryana Johnsona, který se rozhodl přelstít smrt, říká o destruktivním vlivu kultu mládí i o byznysu s životním stylem – a jak k našemu zájmu o vlastní tělo přispívá rozpad tradičních společenských struktur?

Z dokumentárního filmu Neumírání: O muži, který chce žít věčně
• sloupek Kateřiny Tučkové o „matkách moderní gynekologie“; jak v USA čtyřicátých let 19. století probíhaly experimentální gynekologické operace na černošských otrokyních, proč dodnes ženy v řadě zemí včetně těch západních nemohou svobodně rozhodovat o svých tělech a proč je nutné číst dějiny nejen perspektivou mocných?
• krátké glosy o dvou knihách; špionážním románu Johna le Carrého Ctihodný školáček a publikaci Martina Brabce Hrdinové, zločinci a zapomenuté příběhy protektorátu