Článek
• rozhovor s oceňovaným architektem Miroslavem Masákem; jak se architektům za normalizace dařilo odolávat požadavkům politiků a jak se jim dnes daří pracovat s požadavky investorů, v čem je architektura reflexí stavu společnosti – a doceníme stavby 70. let, než velká část z nich bude zbourána?
• esej Jana Géryka o politice vděku a viny; v čem jsou si podobné vztah putinovského Ruska k okolnímu světu a mezigenerační střety v českých domácnostech, proč je naším velkým úkolem hledat rovnováhu mezi právní regulací a individuální odpovědnosti a proč bychom neměli přetěžovat jazyk právě „diskurzem vděku a viny“?
• rozhovor se spisovatelem Markem Torčíkem nad jeho románem Rozložíš paměť; do jaké míry jsou patologické jevy jako alkoholismus či homofobie způsobované selháním systému a do jaké míry selháním jednotlivců, jak bychom si o sobě měli vyprávět, aby se nám žilo svobodněji, a z čeho lze v dnešním světě čerpat naději?
• sloupek Štěpána Kučery o knížce Daniely Fischerové Fialky, tajemství a jiné povídky; jak autorčiny prozaické miniatury dodávají všedním lidským příběhům osudovost starobylých bájí, v čem připomenou tvorbu Roalda Dahla či J. L. Borgese a co nám říkají o nesamozřejmosti lidského bytí?
• krátké glosy Jakuba Šofara o dvou knihách; jsou to publikace Andrey Sedláčkové Toyen. První dáma surrealismu a prozaický debut Eliho Beneše Nepatrná ztráta osamělosti