Článek
● Ohlédnutí Štefana Švece za zesnulým Milanem Kunderou; proč byl tento nejspíš největší český spisovatel druhé poloviny 20. století králem protikladů, čím dráždil méně nadané autory a proč jeho ducha budeme i nadále potřebovat, abychom přežili války prosazovačů částečné pravdy?
● Vzpomínku dramatika a spisovatele Milana Uhdeho na setkání s Milanem Kunderou v šedesátých letech, v době po premiéře divadelní inscenace Majitelé klíčů; jakým způsobem může Kunderova radost z matení obecenstva poskytnout klíč ke čtení jeho románů – a proč je dobré „účastnit se nabídnuté hry“?
● Recenzi Matěje Metelce na novou knihu Henryho Kissingera Umění politické strategie, v níž nestor americké diplomacie popisuje osudy šestice významných osobností světové politiky 20. století; co portréty těchto politiků, od Konrada Adenaura přes Richarda Nixona po Margaret Thatcherovou, prozradí o samotném Kissingerovi a jeho vztahu k demokracii?
● Rozhovor s Robertem Hlozem, režisérem ambiciózního sci-fi Bod obnovy, které se hrálo na karlovarském festivalu; jak by vypadal svět, v němž by lidé měli možnost nezemřít, proč je pro tvůrce sci-fi filmů inspirativní architektura brutalismu a proč naše civilizace řeší technologiemi následky svých problémů namísto příčin?
● Pozvánku na právě probíhající literární festival Měsíc autorského čtení