Článek
• Rozhovor se spisovatelkou Michaelou Keroušovou nad jejím románem Dvě sovy v nízkém letu; jak tato poetická detektivka zachycuje časoprostor dětství nebo důležitost snění – a proč v archetypálních příbězích, které jsou nám všem společné, vědí postavy, jak to dopadne, ještě dřív než autor?
• Text sociologa Karla Černého o genocidním násilí, jemuž dlouhodobě čelí komunita jezídů a které v nedávné době vystupňoval Islámský stát; jak snadno se ze spořádaných občanů, sousedů a přátel mohou stát pasivní přihlížející i aktivní zabijáci a jaký díl odpovědnosti nese Česko, které dlouho patřilo k hlavním exportérům zbraní do Iráku a dalších zemí regionu?
• Recenzi Petra Zídka na knihu Firt – Jeden rod v soukolí československých dějin; co o proměnách naší společnosti vypovídá objevná kniha věnovaná osudům tří neprávem opomíjených osobností – mediálního manažera a politika Julia Firta (1897–1979), jeho bratra, vojenského lékaře Leopolda Firta (1894–1968), a jeho syna, kardiochirurga Pavla Firta (1927–2016)?
• Sloupek Karla Škrabala o naší víře v jadernou energii a o vládním plánu na výstavbu dvou nových jaderných bloků v Dukovanech; jaké věštění nám nabízejí jaderní teologové a proč není přípustná širší a hlubší společenská debata o alternativách jádra?
• Krátké glosy o dvou knihách; noirové detektivce Dorothy B. Hughesové V osamění a sbírce poetických záznamů snů Vikiho Shocka Půlnoční rapsódie.