Článek
● Rozhovor se sociálním antropologem Martinem Tremčinským o moderních technologiích; jak prudký je jejich vývoj oproti minulosti, do jaké míry můžou změnit naše vnímání národních států, tradičních demokratických institucí a také práce coby součásti naší identity – a máme se obávat nástupu technofeudalismu?
● Recenzi Zuzany Kultánové na nový román Petry Hůlové Nejvyšší karta; je kniha mimořádným románem o kulturních válkách, anebo spíš ukázkou nepochopení současného světa – a proč se Hůlová vztahuje k feminismu, když je celá feministická identita její hlavní hrdinky vlastně trochu zbytečná?
● Text Aleny Wagnerové o milostné korespondenci Jaroslava Haška a jeho ženy Jarmily, publikovaný u příležitosti stého výročí Haškovy smrti; proč manželé Haškovi patří do řady velkých milostných párů v dějinách moderní literatury a jaká byla Jarmila Hašková coby spisovatelka?
● Sloupek Bianky Bellové o románu bulharského spisovatele Georgiho Gospodinova Vremeubežište (Time Shelter), čerstvě ověnčeného Mezinárodní Man Bookerovou cenou; proč je Gospodinov postmoderní spisovatel par excellence, jak se vztahuje k tématu paměti a jak dokáže čtenáře pohnout k citům?
● Krátké glosy o dvou nově vydaných knihách: básnické sbírce Garyho Snydera Tenhle okamžik a sbírce zápisků Jeana Malaquaise Deník běžence