Článek
● Esej politologa Pavla Barši o odkazu francouzského filosofa Reného Guénona, který je jedním z inspiračních zdrojů tak rozdílných proudů, jako jsou krajní pravice a levicový tradicionalismus s přesahy k náboženství a mystice; v čem je dodnes lákavá Guénonova teze, že redukce skutečnosti na měřítka lidského já nevede k polidšťování světa, ale k odlidšťování člověka?
● Rozhovor s Jindřiškou Bláhovou, editorkou a spoluautorkou publikace Proplétání světů. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary v období studené války; proč předrevoluční Vary získaly po roce 1989 pověst „politicky zdiskreditované komunistické akce“ a v čem tento odsudek přehlíží význam karlovarského festivalu pro světovou kinematografii?
● Sloupek Štefana Švece o prvních mniších-poustevnících a bojích s démony; proč démoni, tedy andělé spadlí z nebe, které dnes nazýváme pudy, touhami nebo pokušením, nečíhají ve věcech, co v nás budí hnus a hrůzu, ale naopak v tom, v čem vidíme dobro čisté jako lilium?
● Krátké glosy Jakuba Šofara o dvou nově vydaných knihách: jsou to antologie editorů Tomáše Kubarta, Marka Lolloka a Jitky Šotkovské České surrealistické drama a soubor textů Vladimíra Macury Šťastný věk a další studie o literatuře a kultuře dvacátého století.