Článek
● Rozhovor s historikem Martinem Gromanem o jeho knize Kriegel. Voják a lékař komunismu; jaký byl dobrodružný i nejednoznačný životní příběh Františka Kriegla, komunisty, který do obecného povědomí vstoupil coby jediný československý politik, který se bezprostředně po okupaci v srpnu 1968 vzepřel v Moskvě sovětské moci?
● Spisovatelka Tereza Semotamová píše na příkladu pražské Rezidence Podbaba o developerských projektech, které likvidují veřejný prostor coby prostředí přirozeného sdružování lidí; jde o další díl našeho cyklu literárních reportáží České bolesti
● Recenzi Štěpána Šandy na knihu Miloše Hrocha Vystřihni – nalep, pojednávající o kultuře neoficiálních fanouškovských tiskovin, takzvaných zinů; jak mohou ziny v realitě algoritmizované kultury vracet do hry člověka a důležitost lidského tvůrčího gesta?
● Sloupek Štefana Švece o tom, že depresivní umění mladých bývá často povzbudivější než humor starců; co mají společného americký zpěvák Sueco s pozapomenutým českým spisovatelem Jiřím Drašnarem a jakou zvláštní mocí na nás působí umění?
● Krátké glosy o nových knihách: jsou to životopis Oskar Kokoschka. Umělec století od Rüdigera Görnera, autobiografie horolezce Nimsdaie Purji Za hranici nemožného, soubor publicistických textů básníka Jakuba Řeháka Poezie ve věku vnějškovosti, kniha manželů Hahnových o nuceném vysidlování Němců Legendy, mýtus a dějiny a soubor „post-esejů“ Miroslava Raaba Lidé kolem stolu. Úvod do mezilidské chemie