Článek
• Rozhovor s Klárou Tasovskou, režisérkou fascinujícího dokumentárního portrétu fotografky Libuše Jarcovjákové Ještě nejsem, kým chci být; jak se snímek dotýká aktuálně rezonujících témat včetně mateřství v uměleckých profesích a jak se dnešní mladé režisérské generaci daří pronikat do mezinárodního filmového prostředí?
• Recenzi Matěje Metelce na knihu Johna V. Fleminga Antikomunistické manifesty; proč publikace o čtyřech knihách, které formovaly studenou válku (přinejmenším ve Spojených státech), líčí komunisty skoro jako obdobu dnešních džihádistů – a proč je i přes řadu nepřesností Flemingovo dílo důstojným příspěvkem ke „kultivovanému antikomunismu“?
• Recenzi Hany Ulmanové na román spisovatelky Nguyen Phan Que Mai Dítě prachu; co prožívali a prožívají vietnamští Ameroasijci, potomci amerických vojáků a vietnamských žen považovaní za „děti nepřítele“, a jak se prozaičce daří literárně dekolonizovat válku ve Vietnamu?
• Recenzi Zuzany Kultánové na sbírku povídek Hany Lundiakové Planetky; jak se Lundiakové, jedné z nejsvébytnějších prozaiček současnosti, vydařila kniha (nejen) o lidech z okraje, jak dokáže autorka zachycovat „vnitřní bolest i touhu pít život do dna“ – a proč je tak těžké psát smysluplně o aktuálních válečných událostech na Ukrajině?
• Sloupek Štefana Švece o „podpůrné výchově“; proč naše děti baví hlavně to, k čemu jsme je nikdy nevedli – a měli by tedy rodiče, kteří chtějí mít ze svých dětí intelektuály, před svými potomky zamykat knihy a vodit ratolesti do butiků?
• Krátké glosy o dvou knihách; jsou to román chilské autorky Alii Trabucco Zerán Odpočet a publikace Miroslava Nožiny a Miloše Vaněčka Drogy v dobách totality.