Článek
● Rozhovor s kanadským antropologem s československými kořeny Ivanem Kalmarem o západoevropském „rasismu“ vůči střední a východní Evropě; co to znamená „rasový kapitalismus“, proč se země Visegrádu nikdy nedočkaly úplného přijetí na Západě a jak by se daná situace dala zlepšit?
● Nový díl salonního cyklu České bolesti, série literárních reportáží tuzemských spisovatelů: Viktorie Hanišová zkoumá „moderní sběračství“, tedy sbírání volně rostoucích jedlých rostlin, a dává ho do souvislosti s fenomény, jako jsou globální oteplování, průmyslová výroba potravin či nadprodukce odpadu
● Recenzi Jana Lukavce na knihu Einstein v Čechách od slavisty a profesora dějin vědy Michaela D. Gordina; proč se geniální fyzik v Praze cítil nejprve jako ve „městě barbarů“, jak vnímal dobové česko-německé pnutí a jak mu nakonec pražský pobyt pomohl při zkoumání obecné teorie relativity?
● Sloupek Štefana Švece o pozapomenuté epizodě ze života Karla Hynka Máchy; jak se rebelantskému básníkovi podařilo přesvědčit tehdejšího cenzora, patera Jana Nepomuka Václava Zimmermanna, aby ateistická a nihilistická skladba Máj mohla vyjít bez jediného cenzorského zásahu?
● Krátkou glosu Zdenka Pavelky o románu Magdalény Platzové Život po Kafkovi
• pozvánku na dvě akce věnované filmaři Karlu Vachkovi – na čtvrteční pražský minifestival Vachek! Reborn Fest a na sobotní vzpomínkový program v jihomoravském Tišnově