Článek
● Rozhovor se sociologem Danielem Prokopem o integraci ukrajinských uprchlíků: jak funguje jejich relokace v rámci Česka, jak jim zajistit důstojné bydlení, jak dostat ukrajinské děti do škol a začlenit je mezi jejich tuzemské vrstevníky, jak Ukrajincům otevřít pracovní trh – a jak zároveň pomoci českým nízkopříjmovým domácnostem?
● Rozhovor s komiksovým a filmovým tvůrcem Vojtěchem Maškem nad jeho novým snímkem Arvéd; jak osudy Jiřího Arvéda Smíchovského, znalce černé magie a zároveň konfidenta gestapa i StB, ilustrují tuzemské dějiny 20. století, jaké bylo pro Maška setkání s ezoterikou v divokých devadesátkách a proč je čistý surrealismus z pohledu současnosti „malinko skanzen“?
● Druhou část reportáže spisovatele Martina Reinera o „gentrifikaci“ brněnského Bronxu, která vychází v rámci našeho cyklu České bolesti; v čem se Bronx liší od berlínského Kreuzbergu či pražského Karlína a proč se může i díky developerům proměnit v živou a etnicky pestrou čtvrť?
● Sloupek Apoleny Rychlíkové o tom, proč bychom za čísly statistik měli vidět reálné lidi; jakými daty o chudší části společnosti nás vybavily sociologické průzkumy, proč je odpovědné elity z velké části ignorují a proč se popírání sociální reality ze strany českých politiků podobá šíření dezinformací?
● Krátké glosy o dvou nových knihách: jsou to sbírka povídek Pavla Růžka Bez tebe a monografie Ivany Čornejové o pobělohorském období nazvaná Temno.