Článek
• titulní text Jana Fingerlanda o izraelsko-íránském filmu Tatami a íránsko-izraelských vztazích; jak se ve filmovém sportovním dramatu o íránské judistce, na niž režim její země vyvíjí nátlak, aby odstoupila ze zápasu s izraelskou soupeřkou, zrcadlí „nehmotné a abstraktní nepřátelství“ mezi oběma státy?
• rozhovor s Cheryl Maloneyovou, aktivistkou z kmene Mikmaků, původních kanadských obyvatel, která přijíždí do Česka na pozvání festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava; jak se stalo, že Mikmakové vynalezli hokej, jak složitá a bolestná cesta vedla k emancipaci prvních národů nejenom v Kanadě a jak můžeme čerpat životodárnou sílu z lesů?
• text Pavla Klusáka o přelomové filmové hudbě Zdeňka Lišky, kterému teprve teď, více než pět dekád od jeho zlaté éry, vychází v Česku první vinylové album – nahrávky z oboustranně radostné experimentální spolupráce s režisérem Janem Švankmajerem
• sloupek Štefana Švece k nadcházejícímu výročí vzniku Československé republiky; jak se stalo, že v Písku v roce 1918 vyhlásili republiku omylem o dva týdny dřív než ve zbytku země a jak si tehdy Písečtí s nastalou situací „po česku“ poradili?
• krátké glosy o dvou knihách; jsou to Můj život s Václavem a Chartou, knižní rozhovor Michala Stehlíka s Kamilou Bendovou, vdovou po disidentovi a politikovi Václavu Bendovi, a publikace Michala Přibáně Errol. Josefa Škvoreckého život první, 1924–1969