Článek
● Ukázku z chystaného knižního rozhovoru s filosofem Miroslavem Petříčkem, který vedl Petr Fischer; jak naše myšlení i chování proměňují sociální sítě, jak může jedinec „vystoupit z programu“ a proč bychom v kyberprostoru neměli hledat základy budoucího společenského uspořádání?
● Prózu Barbory Hrínové, třetí příspěvek z našeho cyklu Slovenská poviedka, kterým připomínáme výročí rozdělení Československa a také vzniku České a Slovenské republiky; oceňovaná slovenská spisovatelka se ve své „šveholivé povídce“ ohlíží za společenským vývojem devadesátých let
● Recenzi Evy Klíčové na knihu historika Adama Havlíka Marky, bony, digitálky, zkoumající fenomén veksláctví; jakou roli hráli veksláci v normalizační společnosti, jakou v revolučních událostech roku 1989, jak se adaptovali v polistopadovém režimu – a v čem nám výzkum veksláctví pomáhá porozumět dnešku?
● Sloupek Saši Uhlové o studentských stávkách za klima; jak nejmladší generace ovlivnila náš pohled na klimatickou krizi, proč oteplování planety stále nebereme dostatečně vážně a proč se společenské změny obecně těžko obejdou bez radikálních akcí?
● Krátké glosy Jakuba Šofara o dvou nových „klimatických“ publikacích; jsou to kniha Michaela E. Manna Nová klimatická válka a kniha George Marshalla Ani na to nemyslete s podtitulem Proč náš mozek ignoruje změnu klimatu