Článek
• rozhovor s čerstvým laureátem Státní ceny za literaturu básníkem a prozaikem Pavlem Komačkou; v čem je cesta ke smrti velký úkol a velká práce, proč jsme zvyklí přeceňovat rozum, ideje či názory – a proč si namlouváme, že se život dá zvládnout čistě morálně a racionálně?
• text Ondřeje Klípy o tom, proč se hospodářství socialistického Československa podařilo udržet s velmi nízkým zahraničním dluhem, zvláště ve srovnání s tehdejším Polskem, Maďarskem či NDR a proč se komunistický prezident Gustáv Husák mimoděk choval do značné míry jako pravicový politik.
• recenzi Aleše Palána na nový román Jiřího Hájíčka Drak na polní cestě; jak se v knize jednoho z nejúspěšnějších současných prozaiků zrcadlí, že lidé se nerodí do svých příběhů, ale naopak příběhy povstávají z nich – a proč je skutečně hlavní postavou Hájíčkova románu kolektivní hrdina jihočeské vesnice?
• recenzi Zuzany Kultánové na autofikční román španělské autorky Alany S. Portero Zlozvyk; proč tento mezinárodní bestseller o ženě uvězněné v mužském těle vyvolává mimo jiné otázku, jak přistupovat ke knihám s aktuálním palčivým tématem, které ovšem čtenářům neposkytují potěšení z literárně dobře zpracované látky?
• sloupek Zuzany Válkové o kulturních válkách vedených nad pojmy, které mají lépe odrážet jemnější vnímání mezilidských vztahů i genderově neutrálních poloh; k čemu je nám prospěšné „hoststvo“ – a proč některé lidi v korespondenci „triggeruje“ i používání velkých písmen v zájmenech Ty a Vy?
• krátké glosy o nových knihách; jsou to básnická sbírka Jana Kunzeho Potom zhasni, vzpomínky Vladimíra Macury Dopijem a pudem a „modernistická autofikce“ Seosamha Mac Grianny Vlastní cestou