Článek
Müller plánuje vydávat nekomerční hudbu a chce naplnit sen svého otce známého herce Vlada Müllera, který byl výborným kuchařem a vždy toužil po vlastní restauraci. Nevyloučil, že ještě na několika koncertech vystoupí, ale je přesvědčený, že žádnou novou píseň už nenahraje.
Podle tisku má opět problémy s drogami a v nejbližších dnech má nastoupit na měsíční léčení v psychiatrické léčebně ve Velkém Záluží. Jak potvrdil deníku Nový čas nejmenovaný svědek, Müller měl minulou středu absolvovat vstupní kontrolu. Müller se několikrát otevřeně přiznal k užívání drog, ale tvrdil, že už je z toho venku.
Uvažoval o sebevraždě
Ani jednou nepřipustil, že jim opět podlehl. Jeho kolegové z branže tvrdí, že s marihuanou nikdy nepřestal. Müller minulý týden přiznal, že prožil období, kdy uvažoval o sebevraždě.
"Kokain ve mně vyvolával úzkost a sebevražedné stavy. Jednou jsem si řekl, že se to už nedá vydržet, a rozhodl s tím skoncovat. Další dva dny jsem škrábal zeď a vážně uvažoval, zda je lepší kabel nebo plyn," řekl.
"Dvakrát v životě jsem si drogu šlehl přímo do žíly. Jinak jsem šňupal kokain a kouřil marihuanu," řekl Müller. "Hrozné zážitky s kokainem mi v podstatě zachránily život. Kdybych mu jako mnozí lidé podlehl, pravděpodobně bych dopadl špatně," dodal.
Müller měl před několika dny vážné problémy, když se mu v Paříži při návratu z USA téměř na šest minut zastavilo srdce. Slabost odůvodnil vyčerpáním.
Richard Müller
Müller patří k vůbec nejlepším slovenským muzikantům. Již od 80. let nahrává inteligentní populární hudbu s velkým důrazem na texty a svérázný rockově-šansonový pěvecký projev. Jeho nahrávky Po schodoch, Štestí je krásná věc či Baroko už patří do zlatého fondu. Müller se narodil v roce 1961. Počátkem 80. let pracoval jako hudební novinář a studoval Vysokou školu muzických umění v Bratislavě. První písničku Rádio nahrál se skupinou Burčiak. Byl také členem legendární skupiny Elán. S vlastní skupinou Banket vydal album Bioelektrovízia (Po schodoch). Další alba se jmenovala Druhá doba?! a Vpred?. Pak Müller nastartoval velmi úspěšnou sólovou dráhu. Jeho popularita v ČR byla tak velká, že postupně začal zpívat i česky. V devadesátých letech vydal např. desky Neuč vtáka lietať, 33, L.S.D., Nočná optika a Koniec sveta. V roku 2000 vyšlo album s texty Michala Horáčka - Richard Müller a hosté a o rok později 01. S americkými muzikanty natočil neméně úspěšný Monogamný vzťah a poté album 44.
"Během týdne jsem musel stihnout spoustu věcí, takže jsem nakonec poslední noc nezamhouřil oko a říkal jsem si, že snad usnu v letadle," vysvětloval.