Článek
Podílelo se na něm devět domácích výtvarníků, textilních designerů a grafiků. Ideovou podstatu děl představuje akcentace nutnosti dialogu mezi lidmi a péče o životní prostředí, proto jsou vytvořena z ekologických a recyklovaných materiálů. Byla vytvořena na míru a podle potřeb administrativních a reprezentativních budov.
Díla v sobě nesou i výraznou symboliku. Ručně tkané tapiserie výtvarníka Jana Brože vytvářejí věneček dvanácti koberečků ve tvaru léčivých rostlin. Vití věnců je nejen slovanský obyčej, ale kruh květin má evokovat také žluté hvězdy na vlajce Evropské unie.
Velmi výraznou prací je i tapiserie vytvořená z ekologických materiálů dvojicí Barbora Fastrová a Johana Pošová. Vznikla za šest měsíců z textilních vláken vzniklých recyklací plastových lahví. Použité látky pocházejí ze zbytkového materiálu z textilních továren.
Kromě těchto děl je na výstavě možné vidět mimo jiné experimentální film Valentýny Janů, dvě 3D animace Martina Kohouta či monolitický prostorový objekt Jakuba Chomy.
Může se vám hodit na Firmy.cz: Veletržní palác – Národní galerie Praha