Článek
Antony And The Johnsons: Cut The World
Antony And The Johnsons vydali album Cut The World, koncertní záznam jejich vystoupení. Kolekce ukazuje, že v době návalu světového rádiového popu a nehloubavých skladeb, které přináší, je tu ještě kapela, jež dokáže nabídnout hudbu v její plné kráse a rozmařilosti. Již řadu let potvrzuje příznivý ohlas, který získala v roce 2005, když si se svým druhým albem odnesla prestižní ocenění Mercury Prize.
Taj Mahal: Hidden Treasures of Taj Mahal
Dvoudisková kompilace dříve nevydaných studiových nahrávek amerického bluesového kytaristy z let 1967-1973. Na prvním disku jsou studiové verze skladeb, na druhém pak záznam živého vystoupení, které se uskutečnilo 18. dubna 1970 v Royal Albert Hall v Londýně.
Počátkem 60. let studoval Taj Mahal zemědělství na University Of Massachusetts Amhers. Studium ukončil v roce 1964 (v roce 2006 mu univerzita udělila čestný titul Doctor of Fine Arts). K uměleckému jménu Taj Mahal ho údajně inspiroval jeden sen. Po studiu se přestěhoval do Los Angeles, kde s Rayem Cooderem založili v roce 1964 kapelu Rising Sons. Skupina podepsala smlouvu s vydavatelstvím Columbia Recotrds, vydala první singl a nahrála album, které však vyšlo až v roce 1992.
Judas Priest: Screaming For Vengeance Special 30th Anniversary Edition
Neuvěřitelných třicet let od vydání legendárního alba britské metalové legendy Judas Priest nazvaného Screaming For Vengeance můžeme oslavit s kapelou výroční edicí, na které kromě originálního alba najdeme i živé bonusy a DVD se záznamem z přehlídky US Fest v roce 1983. Booklet obsahuje raritní a nikdy nevydané fotky a poznámky Eddieho Trunka.
Art Garfunkel: The Singer
The Singer je exkluzívní výběr třiceti čtyř skladeb, které na tuto kompilaci vybíral sám Art Garfunkel a jež obsahuje jak nejznámější skladby z jeho letité spolupráce s Paulem Simonem, tak i jeho úspěšné sólové písně. Kromě toho na albu najdeme i dvě nové, speciálně pro tuto kompilaci nahrané skladby. První se jmenuje Lena a druhá Long Way Home. Album je doplněno rozsáhlým bookletem s osobními Artovými anotacemi ke každé nahrávce.
Soundtrack: Rodriguez - Searching For Sugar Man
Koncem 60. let minulého století se v americkém Detroitu objevil tajuplný písničkář mexického původu Rodriguez. I když jeho první album Cold Fact sklidilo příznivé recenze a dle zkušených producentů byly jeho soulově laděné skladby plné prorockých textů srovnatelné s písněmi Boba Dylana, jméno talentovaného hudebníka upadlo v USA v zapomnění. Bylo dokonce opředeno pověstmi o drastické sebevraždě přímo uprostřed jednoho nevydařeného koncertu.
V Jihoafrické republice se však Rodriguezova hudba stala nesmírně populární a obě jeho desky se tam dodnes prodávají ve statisícových nákladech. Jeden z tamních hudebních publicistů se proto rozhodl zahájit téměř detektivní pátrání po Rodriguezově osudu. Malik Bendjelloul, režisér napínavě sestaveného snímku oceněného na festivalu Sundance, přibližuje s využitím unikátních archivů a notné porce výborné hudby osud člověka, jehož závěrečný comeback předčí i ty nejbláznivější příběhy hudební historie. Hudba na tomto albu je soundtrackem k filmu.