Článek
Možná že mezi diváky byli i někteří snobové, ale zcela převážili skuteční zájemci a těm se dostalo vedle čtyř skladeb amerického guru hudebního experimentu 20. století a velkého houbaře Johna Cage (letos by oslavil 100 let), i dalších autorů zahraničních a domácích.
Hudebníci Agon Orchestru využili pod vedením dirigenta Petra Kofroně prostoru (třeba v Enově Discreet Music umístěním i na balkoncích dvorany), nechyběly ani scénické prvky – při Cageově Water Music herec Stanislav Majer hudbu „tvoří“ zvuky různých předmětů (sifon, konvice, vanička atd.) a vody, při skladbě našeho Ivana Achera zase použil praku.
Hudebně zaujaly nejvíce dvě baletní Cageovy hudby, Zappova Revised Music s téměř big bandovou podobou a premiéra Kofroňovy Imaginární symfonie v minimalistickém stylu.
Pobavila i Cageova Imaginary Landscape provokující svým happeningovým charakterem s využitím 12 rozhlasových přijímačů. Jediným omylem večera se ukázalo zařazení nudného a jednotvárného díla Američana Davida Langa Pierced, které vyhnalo některé diváky ze sálu. Přes problémy, které diváci občas měli mezi exponáty, lze i nápad využití sálu NTM označit za jednoznačný úspěch.