Článek
Podle mluvčí se většina aktivit bude odehrávat přímo v ulicích. "Nejdříve se v ulicích objeví plakáty v city light vitrínách, na kterých si budou moci kolemjdoucí přečíst krátkou ukázku z knihy, která se v dané městské části buď odehrává, nebo k ní měl její autor blízký vztah," uvedla Hanzlíková. Praha 10 si tak přečte Karla Čapka, pátá městská část zase Jáchyma Topola. V městských částech, u kterých se nepodařilo najít vhodného autora nebo knihu, si lidé budou moci číst z Pražského chodce od Vítězslava Nezvala.
Poezie na billboardech
Na plakáty budou navazovat další akce, například takzvané literární stezky. Podle Hanzlíkové se bude jednat o "překvapení v podobě mluvících stromů a košů, čtoucí pomníky i poezii na interaktivních billboardech". "Zapojit bychom chtěli co nejvíce lidí, proto chystáme i aktivitu, která vyzve Pražany, aby na svých oblíbených místech nechávali své oblíbené knihy v podobě ukázek a podělili se tak o svůj čtenářský zážitek s ostatními," doplnila mluvčí.
Projekt, který finančně podporuje hlavní město, chce zviditelnit pražské literární dění. Má spojit nakladatele, organizátory literárních akcí, knihovny, knihkupce, literární publicisty a další lidi spojené s literaturou. Praha chce tímto projektem také podpořit svoji kandidaturu na titul UNESCO Kreativní město literatury. Ten se uděluje od roku 2004 místům, která mají významnou literární historii a zároveň aktivně pracují na rozvoji své současné literární scény. Titul dosud obdržely města Edinburgh, Dublin, Melbourne nebo Iowa City.