Článek
Agent J musí tentokrát cestovat do minulosti, aby podržel parťáka, agenta K, a jen tak mimochodem i celé lidstvo. Zároveň tam odhalí velké osobní tajemství, které v slzopudném závěru umožní některým divákům kýčovitý prožitek.

Muži v černém 3
Muži v černém 3 jsou divoký slepenec honiček, stříleček a triků. Nic tu nedává smysl a všechno má být pořádně crazy. První polovinu to ještě celkem baví, pak už se ale všechno jen opakuje - další rvačka, další výbuch, cestování v čase, honička v autě, honička na motorkách...
O příběhu těžko mluvit. Scénář je sledem gagů a explozí, postavy nemají žádnou složitou duši, komiksový záporák pořád jen ukazuje, jak je záporný, a muži v černém se snaží působit cool.
Akční scény jsou na úrovni, jakou by člověk od amerického mainstreamového filmu v roce 2012 očekával. Na tom a na různých fantasmagorických vynálezech se tvůrci skvěle vyřádili.

Muži v černém 3
Částečně filmu pomáhají i odlehčující hlášky (narážky na Warhola a Obamu), jenže to je přibližně všechno. Humoru mělo být mnohem, mnohem víc. A proč se vlastně děj přesunuje do roku 1969, když se z toho nevytěží moc legrace navíc? Kromě scénky typu rasistický buranský polda na dálnici a černoch v příliš drahém autě, což je hodně provařený nápad.
Retro prostředí je velkoryse nádherné, jistě bylo nákladně zpracováno, jenže nudu to nezastaví. Jediné, co zbývá, je nasadit 3D brýle a bezmyšlenkovitě se kochat bláznivými stroji, dopravními prostředky, zbraněmi a spoustou slizce odporných „emzáků“.