Článek
Již podruhé se ale vydali na stejnou trasu jako oni, v bílých košilích a s číslem na zástěře. Číslo měli všichni stejné - 903, jako poctu jeho původnímu nositeli, slavnému atletovi Emilu Zátopkovi.

Poslední úpravy před startem výčepních.
Výčepní, v jejichž řadách byli muži i ženy, museli zaběhnout trasu 400 metrů, na jejím konci je čekaly půllitry s vychlazenou plzní.

Odstartováno.
Jedním ze startérů závodu byl David Smoljak, syn režiséra filmu Vrchní prchni Ladislava Smoljaka. Scénář k němu psal Zdeněk Svěrák.

Finiš do cílové rovinky.
„Pokud si pamatuji, bylo ve scénáři napsáno, že číšníci běží skrz kolonádu, z restaurací vybíhají další a přidávají se k nim. Když to člověk čte na papíře, neumí si to úplně představit, nebo si to představuje jako rutinní scénu. Mám pocit, že když táta viděl kolonádu a celé to prostředí kolem, tak ho napadlo udělat z toho filmovou grotesku. Myslím si, že to vyšlo skvěle,“ vyprávěl David Smoljak.
Dodal, že scéna v Grandhotelu Pupp, kde honí číšníci hlavního hrdinu ztvárněného Josefem Abrhámem stále dokola, ho také napadlo až na místě.

Výčepní na Mlýnské kolonádě.
Ještě před začátkem závodu se přiznal jeden ze závodících výčelní z hostince U Bláhovky v Brně Bronislav Krus, že moc netrénoval. „Běhal jsem jen schody do sklepa. Do tankovny,“ řekl. Na festivalu v Karlových Varech je pracovně, čepuje u stánku pivo.

Po běhu zasloužená odměna.
Nakonec závod vyhráli výčepní dva, Ota Hadu a Přemysl Machala. Doběhli totiž současně.