Článek
Americký herec se vyjádřil také k současné pandemické situaci, která filmu moc nepřeje: „Za poslední rok a půl se stalo něco děsivého. Nejdřív mi proto přišlo nošení roušek jako něco z postapokalyptického filmu. Teď je vítám. Všichni se snažíme, abychom oslavili film. Abychom byli spolu. Děkuji za to, že jste přišli,“ řekl divákům ve Velkém sále hotelu Thermal.
Další hvězda ve Varech, dorazil Ethan Hawke
Vzápětí zavzpomínal na natáčení snímku Zoufalství a naděje, kde důležitou rekvizitou byla bible.
Právě do ní si dělal poznámky, aby při natáčení nic nezapomněl. „Neslouží mi oči jako dřív, proto jsem si jednu pasáž textu dal do ní větším písmem,” vysvětlil.
Jenže režisér Paul Schrader mu bibli vzápětí vyměnil za jinou. „To byla komplikace,” smál se.
Návrat na festival
Na MFF KV se Hawke umělecky vrací.
V roce 2007 se na festivalu promítal jeho snímek Nejžhavější stát (The Hottest State, 2006), který režíroval a byl také autorem scénáře.
Další hvězda ve Varech, dorazil Ethan Hawke
Do Varů dorazil v pátek kolem jedenácté odpoledne. Ubytoval se v hotelu Pupp. Na festivalu se zdrží až do jeho konce.
Ethan Hawke
- herec, spisovatel a scénárista se narodil 6. listopadu 1970 v texaském Austinu
- filmovou kariéru zahájil jako čtrnáctiletý ve snímku Badatelé (The Explorers, 1985). Od té doby hrál v desítkách snímků, mimo jiné: Společnost mrtvých básníků (Dead Poet’s Society, rež. Peter Weir, 1989), Před úsvitem (Before Sunrise, rež. Richard Linklater, 1995), Gattaca (rež. Andrew Niccol, 1997) a Training Day (rež. Anthony Fuqua, 2001)...
- jako režisér debutoval dramatem Chelsea Walls (Dvoutýdeník režisérů, uveden na MFF v Cannes 2001). Ve Varech byl v roce 2007 se svým 2. filmem, Nejžhavější stát, jehož předlohou je jeho vlastní román vydaný v roce 1996.
- je demokrat. V roce 2004 podporoval prezidentského kandidáta Johna Kerryho a v roce 2008 Baracka Obamu.
Zdroj: KVIFF.com