Článek
„Byl to poměrně složité rozhodování,“ odpověděl Tomáš Klus Právu na otázku, proč přijal nabídku účinkovat na koncertu.
„Nevím, jestli není tento večer vystavený pomník, kterým se Kryl celý život posmíval. Nakonec jsem ale usoudil, že z pohledu Kryla, kterého mám v srdci, by bylo daleko horší myslet si něco za něho. Jsem tu proto, že si osobně myslím, že je to dobře.“
Na pódiu se vystřídali Projekt Salomé, Xindl X, Michal Hrůza s kapelou, Aneta Langerová v doprovodu Petra Maláska a Epoque Quartetu, kapela Divokej Bill, Markéta Irglová a Tomáš Klus.
„Karel Kryl je jeden z našich největších písničkářů. Jeho skladby mě ovlivnily, protože jsem je poslouchal už jako malé dítě. Byla to totiž hudba, kterou poslouchali moji rodiče. Mám k nim velmi vřelý vztah,“ řekl Právu Xindl X.
Každý z účinkujících zazpíval ve vlastní úpravě nějakou Krylovu písničku. Publikum povětšinou zpívalo s nimi, často se tleskalo a při zpěvu Nevidomé dívky Anetou Langerovou dopadlo na pódium několik červených růží.
Nedávno vydané album Solidarita, Mnichov 1982 pokřtil Pavel Pecháček, Krylův šéf z Rádia Svobodná Evropa. Diamantovou desku Supraphonu si z Mnichova přijela za svého muže převzít paní Marlen Krylová.
„Děkuji divákům za to, že přišli, a děkuji pořadatelům za to, že koncert uskutečnili,“ řekla na pódiu Krylová.