Článek
Knopfler nastoupil v osm hodin v doprovodu sedmi muzikantů a koncert měl hlavně v první polovině irsko-skotský folkový nádech, hodně bylo slyšet housle, nechyběla fllétna. Na proslulé staré hity již neexistující skupiny Dire Straits si museli posluchači chvíli počkat.
Knopfler vystupoval jako vždy velmi skromně. Na pódiu se nekonal žádný cirkus, světla byla uměřená, efekty v podstatě žádné. Jak už dlouholetí fanoušci vědí, Knopfler mívá stažený i zvuk na míru, která není pro rockové kytary úpně obvyklá. Rachotu nebylo třeba, protože sál ani nedutal a dychtil po jemnějších odstínech kytarové hry. Jen jednou poněkud nevhodně rytmicky tleskal do romantického úvodu skladby Romeo and Juliet, jakoby si koncert spletl s mnichovským Oktoberfestem.
Po Romeovi následoval superhit z konce sedmdesátých let Sultans of Swing, budící totální nadšení (nutno ale dodat, že i novinky byly přijaty vřele). Při monumentální skladbě Telegraph Road (1982), která disponuje snad nejdelším kytarovým sólem ze všech, nezbývalo než uznat, že Knopflerova hudba nezestárla ani o den.
Maestro pak symbolicky odešel do pozadí, ale nikdo ani na chvíli nevěřil, že by po takové odezvě fanoušků koncert opravdu ukončil. Samozřejmě se vrátil s hitem So Far Away (1985) a donutil ve finále povstat a tleskat doslova každého v aréně.