Článek
Chodník před vilou je hustě pokryt květinami, svíčkami a vzkazy. Lidé všech věkových kategorií přicházejí od středy prakticky neustále a přinášejí nové svíčky či zapalují ty, které zhasly.
Obvykle přicházejí jednotlivě, v párech, ale i ve větších skupinkách. Přišlo hodně seniorů a matek s dětmi. Atmosféra byla poklidná, mluvil málokdo. Někteří lidé plakali.
Hold zpěvákovi vzdává vystavením fotografie také divadlo Semafor, kde Karel Gott několik let působil. Pietní místo zřídilo i nakladatelství Supraphon v prodejně na pražském Jungmannově náměstí či pražská konzervatoř.
Uctěním památky se zabývá také Praha 5. Lidé mohou vyjádřit úctu a soustrast v kondolenční knize na místním úřadě, vedení městské části se také zabývá myšlenkou pojmenování ulice či budovy po zesnulém Karlu Gottovi. „V této chvíli zvažujeme pojmenování nové ulice či náměstí v plánovaném projektu Smíchov City," uvedla ve čtvrtek starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (za ODS).
Gottův dlouholetý spolupracovník Jan Adam: Dát lidem radost, to byl hnací motor jeho života
Vláda ve středu schválila návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) uspořádat zesnulému zpěvákovi státní pohřeb, na jehož datum by připadal státní smutek. Po domluvě s rodinou bude ale nakonec pohřben se státními poctami, veřejné rozloučení bude 11. října na Žofíně. [celá zpráva]
Karel Gott zemřel doma v kruhu rodiny v noci na středu ve věku osmdesáti let. [celá zpráva]