Článek
Ve čtvrtek 17. dubna oznámil Zak Starkey s nemalým smutkem, že po devětadvaceti letech dostal v kapele padáka. Dodal, že ho to činí „překvapeným a zarmouceným“. O dva dny později, 19. dubna, vydal kytarista kapely Pete Townshend prohlášení, v němž oznámil, že bubeník je zase zpět.
Starkey byl údajně vyhozen po dvou londýnských charitativních vystoupeních v sále Royal Albert Hall, z nichž výtěžek putoval na konto Teenage Cancer Trust. Ostatní z kapely prý nebyli spokojeni s jeho výkonem.
Zpěvák Roger Daltrey dokonce údajně několikrát vystoupení přerušil a svého kolegu napomenul.
Později však vydal Pete Townshend prohlášení, v němž oznámil, že bubeník je nadále členem sestavy a on na celé věci nese kus viny.
„Nejnovější zprávy. Zak je zpět. Vyskytly se nějaké komunikační problémy, na osobní i soukromé úrovni, které bylo potřeba vyřešit. Přebírám část odpovědnosti za zmatek. Koncerty v Royal Albert Hall pro mě byly dost těžké. Myslel jsem, že čtyři a půl týdne bude dostatečná doba na zotavení po operaci náhrady kolena. Chyba,“ uvedl.
„Možná jsme strávili příliš málo času zkoušením, což způsobilo problémy na jevišti. Zak udělal několik chyb, za které se omluvil. Jsme rodina. Případ vybuchl příliš rychle, ale už je po všem. Pokračujeme s optimismem,“ dodal.