Článek
„Proč dnes vyprávět další příběh z konce 2. světové války? Je to jeden z příběhů, kdy se děti spiklenecky postaví proti světu dospělých, aby někoho zachránily. Obzvláště v dnešní době, kdy jsou naše děti zcela nečekaně s blízkostí a dopady války každodenně konfrontovány, jsou myslím takovéto příběhy potřeba,“ uvedl režisér Ján Sebechlebský.
Snímek popisuje skutečný příběh, kdy děti opravdu pilota zachránily. Zraněného si ho mezi sebou předávaly z jedné horské vesnice do druhé, podobně jako utajenou zprávu ve škole.
Jejich cílem byla několik desítek kilometrů vzdálená nemocnice, kde našly pro Pierra bezpečnou pomoc.

Tichá pošta, Antonie Formanová
Scenáristka Klára Formanová k tomu poznamenala: „Když v roce 2019 můj táta, spisovatel Jiří Stránský poodešel do jiného světa, sedli jsme si s Jankem Sebechlebským, týden po tátově pohřbu, a začali psát scénář k Tiché poště. Táta s Jankem už na tom pracovali před jeho smrtí, a tak nám zavelelo svědomí a hlavně touha být tátovi stále nablízku, což se při psaní scénáře podle jeho novely navršilo až po okraj.“

Tichá pošta, zasněžené Krkonoše
Prozradila, že autor svůj příběh miloval: „Dobrodružství kluků a holek, v marasmu zimy, s nacisty za zády, a vše tajně a nikomu neublížit a hlavně zachránit Pierra. Táta byl skaut, stříbrný vlk. Byl duší stále malý kluk, jehož krédem bylo pomáhat slabším, ctít pravdu a bojovat za spravedlnost. To je tátův otisk, nejen v Tiché poště.“

Tichá pošta, záběr z natáčení
V hlavních rolích dětských hrdinů se představí Eliška Dytrychová, Theodor Schaefer a Jakub Král, v dospělých rolích je podpoří řada známých herců: Judit Pecháček, Matěj Hádek, Karel Dobrý, Antonie Formanová (vnučka Jiřího Stránského), Roman Poláčik, Daniel Fischer, Petr Forman a Jean Thierry D’Almeida.