Článek
Podle ČT zatím není jasné, kdy přesně Koutecký z mrakodrapu spadl. Policejní mluvčí televizi řekl, že policisté dostali oznámení o pohřešovaném v pátek večer s tím, že se ve čtvrtek pohyboval právě v okolí uvedené výškové budovy. Tam také bylo nalezeno tělo.
Dramaturgyně Alena Müllerová uvedla, že Koutecký natáčel film o mladíkovi, který po takových budovách lezl. "Chtěl to natočit, aby ho on neviděl, a prostě někam spadl, do nějaké šachty," řekla ČT.
Koutecký měl široký záběr
Pavel Koutecký, který absolvoval FAMU v roce 1982, patřil k nejvýznamnějším tuzemským dokumentaristům. V jeho tvorbě se objevovalo několik klíčových témat, k nimž se vracel. Jedním z nich byly změny po listopadu 1989 i další osudy jeho protagonistů (Po roce a opět po oce, Po letech, Hledači pevného bodu).
Věnoval se i proměnám Pražského hradu, přičemž se hodně zaměřil na architekta Josipa Plečnika, ale natočil i dokument Jak se žije na Pražském hradě.
Zaměřil se také i na cestopisy, na nichž pracoval i s Janem Burianem. Přibližoval v nich Chile, Dánsko a Island.
Hledal však i nové přístupy, spolupracoval s naší přední animátorkou Michaelou Pavlátovou na jejím portrétu This could be me, Michaela a na ceněném filmu o svatbách Až navěky.
Věnoval se i tělesně postiženým a je také autorem portrétů, jeden věnoval zakladateli Černého divadla Jiřímu Srncovi.
Vzhledem k množství nevhodných příspěvků byla diskuze zrušena. Všem slušným přispěvatelům se omlouváme.