Článek
Baarová na nahrávce mluví o tom, jak to bylo s její kariérou, Goebbelsem, Hitlerem a dalšími. Vznikla v roce 1982 ve španělském Alicante. Podle vydavatele zde Baarová mluvila poprvé a naposled opravdu upřímně.
Josef Škvorecký si pořizoval zvukový záznam kvůli knize, kterou pak vydal v nakladatelství Sixty–Eight Publishers pod názvem Lída Baarová Útěky. Šlo celkem o dvanáct magnetofonových kazet, ze kterých Supraphon sestříhal 3 CD.
„Největší část vyprávění zabírá podrobný popis života v německé filmové společnosti UFA, kam přijela dvacetiletá Baarová v roce 1934. V Německu žila do roku 1938. I zde, tak jako v Československu, zažívala obrovskou slávu. Byla neobyčejně krásná a dokázala svého půvabu náležitě využít. Měla zájem vždy o muže ve významném postavení. Zatímco Adolfa Hitlera jen okouzlila, ministra německé propagandy Josepha Goebbelse svedla tak, že kvůli ní chtěl opustit rodinu s několika dětmi. Stýkala se s nacistickými pohlaváry, účastnila se jejich sjezdů, ale žila pocitem, že je vše v pořádku – nacisté Německu výhradně prospívají,” poznamenal Zdeněk Brouček ze Supraphonu.
V druhé části nahrávky vzpomíná herečka na svůj poválečný pád. Mnohé z toho, co řekla Škvoreckému, však později popírala.
S Baarovou v devadesátých letech natáčela rozhovor také Helena Třeštíková. Nedávno z toho vznikl dokumentární film Zkáza krásou.