Článek
Poškozená vyplnila na internetové stránce své kontaktní údaje, poté byla telefonicky kontaktována neznámým mužem.
„Ten ji instruoval, aby si do svého počítače nainstalovala vzdálený přístup, skrze který jí bude moci pomoci s transakcemi na obchodní platformě,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Mareš.
Žena ale netušila, že se na dané platformě nachází pouze fiktivní obchody s kryptoměnami a její peníze jsou v ohrožení.
Chtěla zbohatnout na kryptoměnách, přišla o stovky tisíc
„Dotyčná následovala instrukce podvodníka a odeslala veškeré své úspory v hodnotě půl milionu korun na cizí bankovní účty,“ popsal případ mluvčí.
Podvodníkovi to bylo zřejmě málo, a tak přesvědčil svou oběť ke zřízení úvěru v hodnotě jednoho milionu korun. „Ženě po telefonu sdělil, aby i tyto finance zaslala na bankovní účty k investování,“ doplnil Mareš.
Po těchto transakcích byla poškozená kontaktována pracovnicí banky, která ji informovala, že se pravděpodobně stala obětí podvodu a celou věc by měla jít nahlásit na policii. Žena tak přišla o celkem 1,5 milionu korun.
Policie opakovaně varuje před velkým množstvím podobného protiprávního jednání.
„Dbejte proto zvýšené opatrnosti na cizí telefonáty. Nikdy nikomu nedávejte přístupy k vašemu internetovému bankovnictví, neinstalujte si do svých počítačů program Anydesk – vzdálený přístup k počítači, nikomu neposílejte vaše ofocené doklady ani vaše osobní údaje s daty,“ apeluje mluvčí na veřejnost.