Článek
Huněk byl nalezen mrtev údajně v červnu v domě na Berounsku, kde v posledních letech žil. Loni ho policie obvinila z pokusu o podvod.
„Mohu potvrdit, že se berounští kriminalisté zabývají případem úmrtí 50letého muže na našem okrese. Okolnosti ještě prověřují, cizí zavinění ale bylo předběžně vyloučeno,” uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. Kvůli úmrtí policisté podali návrh na zastavení trestního stíhání.
Huňkovi hrozil trest od dvou do osmi let vězení, a to kvůli tomu, že mohl způsobit velkou škodu. Případ souvisí s údajným dědictvím, o kterém Huněk tvrdil, že ho má ve Švýcarsku a že se k němu nemůže dostat. Kvůli tomu podle policie přesvědčoval různé lidi, aby mu pomohli, mezi nimi byl i Ransdorf.
Zároveň ho od roku 2017 podle Radiožurnálu prověřovala i Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) kvůli podezření na falšování listin a bankovních dokumentů a podvod ve Švýcarsku.
Ransdorf byl ve Švýcarsku zatčen společně se třemi Slováky v prosinci 2015, když se snažil v curyšské bance dostat ke kontu s údajnými miliardami korun. Ransdorf strávil tři dny ve švýcarské vazbě.
V lednu 2016 vystoupil na tiskové konferenci s Petrem Guzmickým, se kterým ho zatkli ve Švýcarsku. „Já jsem organizátor,” prohlásil tehdy opakovaně Guzmický, který se označil za rytíře, neb je prý členem rytířského řádu. Guzmický, který je bývalým starostou malé slovenské obce Ivanka u Nitry, návštěvu banky popsal slovy, že se sešli „čestný rytíř a čestný komunista”, kteří spolu odjeli do Curychu.
Jen několik dní poté Ransdorf zemřel.