Článek
Podle plzeňského krajského státního zástupce Romana Šustáčka se tím dopustila trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Návrh na potrestání k soudu ale nakonec nepodal.
„Rozhodl jsem se pro jeho podmíněné odložení, kdy jsem stanovil zkušební dobu jeden rok s tím, že podezřelá zaplatila částku 20 tisíc korun na pomoc obětem trestných činů,“ vysvětlil žalobce.
Zohlednil také to, že se jednalo o její ojedinělý exces v jinak řádném životě. „Je to pro ni určitá forma varování proto, aby se z toho do budoucna poučila,“ vysvětlil státní zástupce.
Z vyšetřování vyplynulo, že zdravotnice předávala vězňům léky na centrální nervovou soustavu a opioidní analgetika. Obě látky se dají zneužít jako droga. Mohou se například drtit a šňupat nebo aplikovat injekčně.
Vedle léků jim také donášela tetovací barvy nebo baterky. Na konkrétních věcech se s nimi domlouvala přes mobil. Hovory se zdravotnicí si vězni dokonce tajně nahrávali.
Ředitel plzeňské věznice Drahoslav Červinka Novinkám sdělil, že podezření na zdravotnici vyplynulo v rámci interního šetření. „Naše poznatky jsme předali generální inspekci,“ uvedl Červinka.
Potvrdil, že dotyčná už ve věznici nepracuje. „Sama se rozhodla odejít,“ uzavřel Červinka.