Článek
Kancléř Jiří Weigl autorům žádosti sdělil, že prezident se jí osobně zabýval, ale "po pečlivém zvážení neshledal dostatečné důvody k udělení milosti."
Na Týcovu podporu vzniklo několik dalších iniciativ. Do vězení nastoupil proto, že nechtěl zaplatit šedesátitisícovou pokutu; předtím však uhradil škodu, která jeho zásahem vznikla pražskému dopravnímu podniku. Zaplacením pokuty by prý přistoupil na to, že spáchal trestný čin. On sám se však domnívá, že se tak nestalo, jeho akce byla podle něj čistě uměleckým projevem.
Týcův obhájce poslal minulý týden žádost ministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi, aby podal stížnost k Nejvyššímu soudu pro porušení zákona. Obhájce je přesvědčen, že se Týcův případ vůbec neměl dostat k soudu.
Výtvarník Týc, vlastním jménem David Hons, patří mezi zakládající členy skupiny Ztohoven, která se věnuje především umění ve veřejném prostoru. Proslavila se simulovaným atomovým výbuchem odvysílaným v televizi. Členové skupiny také vystavili občanské průkazy s pozměněnými fotografiemi. Za většinu kontroverzních akcí sbírají umělci výtvarná ocenění, ale na druhé straně se dostávají do konfliktu se zákonem.