Článek
Ani fakt, že byl kontroverzní podnikatel v pondělí poprvé českými soudy pravomocně odsouzen k dvouletému podmíněnému trestu za daňové úniky při dovozu luxusních aut, nijak nepomůže jeho vydání z ostrovů uprostřed Indického oceánu, kde se skrývá.
Žádost byla předána 10. ledna
"Tato skutečnost nic nemění, protože tento typ trestu nesplňuje podmínky pro vyžádání z ciziny. Muselo by se jednat o nepodmíněný trest a to minimálně na dobu čtyř měsíců odnětí svobody," sdělila Právu Kristina Přecechtělová z tiskového odboru ministerstva spravedlnosti.
Česká republika předala seychelským úřadům oficiální žádost o Krejčířovo vydání letos 10. ledna. "V tuto chvíli nemáme ze seychelské strany žádné zprávy ohledně aktuálního stavu projednání žádosti o vydání Radovana Krejčíře," uvedla v úterý Přecechtělová.
Seychelské úřady nad ním drží patronát
Krejčíř se ve své druhé knize netají, že má na Seychelách velmi dobré kontakty. Okamžitě ví o každém návštěvníkovi z České republiky. "Seychelská republika si nade mnou a mou rodinou vzala ochranný patronát," prohlásil ve své knížce. Přízeň seychelských institucí dokreslil další historkou.
"Když jsem se jednou večer vrátil z koupání, čekali na mě lidé z tajných služeb. Informovali mě, že tu jsou (na ostrovech) nějací dva čeští reportéři, kteří si neoprávněně točili vládní budovy a předvolební mítink na stadionu," napsal Krejčíř.