Hlavní obsah

V Chomutově dopadli mladíka, který sexuálně napadl 60letou ženu

2:58
2:58

Poslechněte si tento článek

Záhy po činu dopadli policisté muže podezřelého ze sexuálního útoku na ženu, ke kterému došlo v úterý dopoledne na cyklostezce mezi chomutovským zooparkem a parkovištěm STK u dopravního podniku. Pachatel se k ženě nenápadně zezadu přiblížil a opakovaně jí sáhl do rozkroku. Podezřelý muž čelí obžalobě za podobný čin z loňského roku.

Foto: Policie ČR

Když se dal pachatel na útěk, stačila napadená žena ještě vyndat svůj mobilní telefon a alespoň zezadu ho vyfotila.

Článek

Žena policistům vypověděla, že vůbec neslyšela, že by se k ní někdo zezadu přiblížil. Šla po cyklostezce a najednou ucítila, jak jí někdo zezadu sáhl do rozkroku.

„Lekla se a nadskočila, přičemž dotyčný to vzápětí zopakoval, podruhé už hruběji. Žena začala okamžitě křičet a nadávat a útočník se dal na útěk směrem k dopravnímu podniku,“ popsala mluvčí policie Miroslava Glogovská.

Když utíkal, stačila napadená žena ještě vyndat svůj mobilní telefon a alespoň zezadu prchajícího útočníka vyfotila. Pak zavolala policisty, na místě jim všechno vylíčila a podezřelého dobře popsala.

Nový paragraf sexuální útok v praxi: V Mostě stíhají Němce, který unesl ženu a osahával ji

Krimi
Foto: Policie ČR

Když se dal pachatel na útěk, stačila napadená žena ještě vyndat svůj mobilní telefon a alespoň zezadu ho vyfotila.

Policisté podle mluvčí věděli z osobní a místní znalosti, kdo podobným způsobem již dříve v Chomutově ženy napadal.

„Po zjištění současného bydliště podezřelého se na místo vydali. V bytě pak zmíněného muže, který se k jednání přiznal, hodinu a půl po napadení zadrželi,“ informovala Glogovská.

Vloni obtěžoval mladou dívku

Zadržený pětadvacetiletý muž podobným způsobem zaútočil už vloni v dubnu, tehdy na devatenáctiletou dívku. I tehdy se vše odehrálo u chomutovské cyklostezky. Průběh byl téměř totožný. Muž dívku doběhl a beze slov jí zezadu sáhl dlaní do rozkroku. Dívka se vylekala, silně vykřikla, pak se na muže otočila a viděla, že její hlasitá reakce ho také zaskočila a sám se lekl. Dívka pak v křiku pokračovala a dotyčný utekl pryč.

Policistům se i tehdy podařilo muže nedlouho po činu zadržet. Zjistili, že za podobné jednání byl už opakovaně soudně trestaný a obvinili ho z výtržnictví. Letos v únoru na něj státní zastupitelství podalo obžalobu, ani to ale muže neodradilo.

Po úterním útoku byl obviněn z nově definovaného trestného činu sexuálního útoku, vyšetřovatel navíc navrhl státnímu zástupci uvalení vazby. U soudu mu za uvedený trestný čin v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let.

Policisté mají podezření, že se muž mohl dopustit i jiných podobných útoků. Vyzvali proto případné oběti, které byly napadeny obdobným způsobem, aby se bez odkladů přihlásily na policii, nejlépe prostřednictvím linky 158.

Chomutov stáhl z ulic sledovací auto obložené kamerami. Lidé si na něj stěžovali

Krimi

Výběr článků

Načítám