Článek
„Stodola, kde došlo k výbuchu, zcela shořela. Podařilo se uchránit dům a část, kde byl ustájen dobytek,“ řekl Právu velící důstojník krajských hasičů Jan Hora.
Při likvidaci požáru byl zraněn majitel, který utrpěl rozsáhlé popáleniny na nohou. Popáleniny prvního a druhého stupně má jeden ze zasahujících hasičů. Oba muži byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice.

Plameny kompletně zničily stodolu u rodinného domu.
Podle tiskového mluvčího krajské policie Jana Koželuha nejprve hořela kůlna, odkud se oheň rozšířil do stodoly a části rodinného domu. Okolnosti případu jsou v šetření, vyšetřovatelé nevylučují úmysl.

Jeden z hasičů dohašuje požár v obci Kal u Klatov.
„Zatím nebylo možné ohledat místo činu. Policejní jednotky hlídají místo před vstupem cizích osob,“ sdělil v ranních hodinách Koželuh.
K požáru došlo v neděli po třetí hodině ráno. Kůlna se stodolou a rodinným domem jsou součástí velkého zemědělského areálu. Kal je malou vesničkou s třiceti domy a částí druhého největšího města v Plzeňském kraji - Klatov. Přesné škody zatím nebyly vyčísleny.