Článek
Její obhájce se domáhal toho, aby soud kvalifikoval čin jako vraždu spáchanou v rozrušení způsobeném porodem, za což by ženě hrozilo maximálně osm let za mřížemi. Verdikt není pravomocný.
Obžalovaná porodila tajně a bez asistence v noci ze 4. na 5. března 2018, a to v bytě v ulici Drimlova, kde ji v danou noc nechala přespat její známá. V té době přebývaly v dalších pokojích bytu dvě jiné podnájemnice, které o těhotenství ani porodu nevěděly. Žena totiž svůj stav před okolím tajila. U pražského městského soudu to zdůvodnila obavami z toho, že by ji lidé přemlouvali, aby si dítě ponechala, což neměla v úmyslu.
Podle pátečního rozsudku žena zdravého novorozeného chlapce buď přímo udusila, nebo ho záměrně nechala ležet bez pomoci na studeném místě, kde se udusil z podchlazení. Tělíčko vložila do igelitové tašky, kterou ráno zanechala na skříňce hydrantu v suterénu domu. Poté po sobě v bytě uklidila a odešla pryč. Za vraždu dítěte jí soud mohl uložit 15 až 20 let vězení.
K lékaři nechodila
Čtyřiatřicetiletá žena v době těhotenství nikdy nevyhledala lékaře, ani nepodnikla žádné kroky k tomu, aby o dítě po jeho narození buď pečovala sama, nebo ho předala k adopci či anonymně umístila do babyboxu nebo nemocnice.
U soudu uvedla, že chlapec po narození nekřičel, ani se nehýbal. To však vyvrátili znalci, podle nichž bylo dítě zcela zdravé a několik desítek minut po porodu ještě žilo.
Obžalovaná, která má základní vzdělání, přivedla dříve na svět dvě jiné děti. O staršího syna se stará jeho otec, dceru dala hned po porodu k adopci. Tvrdí, že stejně chtěla naložit i s posledním dítětem, ale že to nestihla. V minulosti byla jednou trestaná, a to za neoprávněné držení platební karty. Vydělávala si brigádami, především v rychlém občerstvení. V současné době je ve vazbě.