Článek
Jako policista byl zatím postaven mimo službu. "Podal žádost o uvolnění ze služebního poměru. Podle zákona mu běží dvouměsíční výpovědní lhůta, která mu vyprší k poslednímu říjnu. Pak je automaticky uvolněn a má nárok na výslužné podle zákona," řekl mluvčí policejního prezídia David Kubalák.
Pavlík, který nosí uniformu bezmála třicet let, by si tak přišel jednorázově na přibližně 180 tisíc korun a každý měsíc by dostával příspěvek za službu zhruba okolo devíti tisíc korun. Náměstek policejního prezidenta Jaroslav Macháně řekl, že není vyloučené, že Pavlík bude propuštěn za porušení interních předpisů a tím by nárok na peníze ztratil.
"Původně chtěl odejít okamžitě na dohodu. To jsme mu neumožnili. Dostal dvouměsíční výpovědní lhůtu mimo jiné také proto, abychom měli čas provést vlastní šetření po linii našich předpisů. Zkoumáme, zda svým chováním neporušil například služební přísahu. Případné rozhodnutí o propuštění chceme mít podložené, abychom obstáli, pokud by se chtěl proti rozkazu bránit soudní cestou. Kdybychom totiž u soudu neuspěli, doplatíme mu více peněz než by dostal jako výslužné," vysvětlil Macháně.
Pavlík je služebně zařazen na funkci vedoucího skupiny krajské expozitury útvaru boje s organizovaným zločinem v Plzni. Dříve zastával funkci policejního ředitele okresu Plzeň-jih, ze které byl sesazen kvůli nezpůsobilosti. Nyní čelí obvinění, že měl poskytovat choulostivé údaje z tzv. živých vyšetřovacích spisů závažných trestních kauz. Inspekce ministra vnitra také prověřuje, zda za poskytnuté informace nebral peníze.
Jeho stíhání údajně souvisí i s nedávno odhaleným případem miliónové krádeže v areálu stavebnin firmy První chodská stavební v Klatovech, kde v červnu kriminalisté dopadli a z krádeže obvinili čtyři podezřelé, z nichž dva jsou příslušníci policie.