Článek
Jádrem sporu bylo několik dokumentů týkajících se postupu policie a státního zastupitelství, které se dostaly do insolvenčního rejstříku.
Čechmánek a jeho manželka po Brožovi chtěli, aby inicioval anonymizaci dokumentů. Kvůli nim by se totiž podle žaloby veřejnost mohla dozvědět o tom, že Čechmánka vyšetřuje policie. Navíc manželé žádali po insolvenčním správci omluvu.
Informace se prý objevila už dříve
Žalobu nejdřív zamítl brněnský městský soud, Čechmánkovi se ale nedali a věc hnali k odvolacímu senátu. Neuspěli ale ani tam. „Žalobu považujeme za lehce obskurní záležitost. Nedošlo k žádnému neoprávněnému zásahu do osobnostních práv,“ upozornil soudce Michal Ryška.
„Pokud insolvenční správce zaslal soudu podání z ohledání nemovitostí, ze kterých plyne, že majetek žalobců je dotčen jednáním orgánů činných v trestním řízení, pohyboval se v mezích zákona a nešlo o žádný exces,“ řekl soudce. „Navíc v médiích se informace o tom, že policie pana Čechmánka vyšetřuje, objevila už dříve,“ dodal.
Čechmánkovo podnikání nakonec skončilo u trestního soudu. Podle státního zástupce si měl půjčovat peníze a objednávat práce, i když věděl, že nedokáže své závazky plnit. Krajský soud ve Zlíně Čechmánka obžaloby zprostil s tím, že v jeho jednání nebyl úmysl, státní zástupce se ale odvolal, a případ tak posoudí ještě Vrchní soud v Olomouci.
Bývalý hokejový brankář, který má ve své sbírce olympijské zlato z Nagana, tři tituly mistra světa a jenž odchytal přes dvě stovky zápasů v kanadsko-americké NHL, po celou dobu vyšetřování jakýkoli podvodný úmysl odmítal.