Článek
„Pokud nedošlo k závažnějšímu následku, tak to nebylo zásluhou obžalovaného, ale dílem náhody a obratných reakcí účastníků dopravního provozu,” konstatoval soudce. „Svým jednáním porušil v podstatě všechna pravidla silničního provozu,” doplnil. Připomněl také, že právní řád považuje auto za zbraň už od roku 1923.
Hamberger podle obžaloby čtrnáctého ledna roku 2014 neuposlechl v pražských Holešovicích policejní výzvy k zastavení a místo toho začal před hlídkou ujíždět. Řidič se nebál použít různé manévry, aby pronásledující policisty setřásl. Podle jednoho z nich jel Hamberger na červenou, po kolejích či kolem zastávek plných lidí.
Po kličkování pražskými ulicemi se dostal až na dálnici do Plzně, po které i přes zátarasy a výstřely policistů pokračoval údajně až dvousetkilometrovou rychlostí. Během své jízdy způsobil na dálnici srážku dvou policejních aut.
Hamberger dojel až do plzeňské nemocnice, kde byl po zadržení policií předán do péče lékařů, protože jeden z policejních výstřelů jej zasáhl do krku.
Hamberger, který byl v minulosti devatenáctkrát trestán v souvislosti s majetkovými a drogovými delikty a měl v té době vystaven zákaz řízení, si prý večer před honičkou píchl pervitin. V autě také vezl krabice léků, ze kterých se tato droga dá vyrobit.
S obžalobou nesouhlasí, připustil, že jel po Praze „svižně“, ale tak, aby nehavaroval. Nechtěl prý nikomu ublížit.