Článek
Soudkyně Šárka Šantorová jednání odročila na polovinu února. Obhájce Josef Monsport sice soudu předložil souhlas své klientky s tím, aby se jednání konalo i v její nepřítomnosti, soudkyně ale trvá na její osobní účasti.
"Měla delší dobu naplánovánu cestu do Antarktidy a měla ji naplánovánu tak, aby se skutečně dneska mohla vrátit, ale někde uvízla na cestě vlivem přetrvávající sněhové bouře," vysvětlil nepřítomnost své klientky Monsport.
Havlová nechtěla platit pokutu
Havlová porušila podle obžaloby trestní zákon tím, že odmítla spolupracovat se správcem konkurzní podstaty zkrachovalé společnosti C.H.R., dceřiné firmy Chemapolu. Havlová od ní v roce 1999 koupila polovinu Lucerny.
Soud o obžalobě již jednou rozhodoval ve zkráceném trestním řízení. Koncem května soudkyně Šárka Šantová Havlovou odsoudila trestním příkazem k pokutě jednoho miliónu korun a v případě nezaplacení k náhradnímu trestu devíti měsíců vězení. Havlová však proti verdiktu podala odpor, a soud prvního pražského obvodu tak musel nařídit projednání případu v běžném hlavním líčení.
Věřitele má uspokojit už prodaný majetek
Na společnost C.H.R. byl vyhlášen konkurz v lednu 2001. Správce konkurzní podstaty Pavel Plch tvrdí, že právě prodej Lucerny Dagmar Havlové významně přispěl k pádu této společnosti. Proto odprodanou část budovy zahrnul do majetku, z něhož by se měly uspokojit pohledávky věřitelů. Havlová proti tomu však podala takzvanou vylučovací žalobu, kterou nyní projednává v občanskoprávním řízení pražský městský soud.