Článek
O případu v úterý informovala mluvčí pražské policie Kristýna Soukupová.
„V minulém roce došlo ke vloupání do prostor zámku, který se nachází v okrese Litoměřice a odkud následně pachatel odcizil církevní starožitnou sošku andílka vyrobenou ze dřeva. Věc má nevyčíslitelnou hodnotu a pochází z osmnáctého století,“ uvedla mluvčí. Ze kterého zámku byla soška odcizena, policie neuvedla.
Zloděj z místa podle vyšetřovatelů sebral i další starožitnosti, jejichž celková hodnota přesahuje milion korun.
Policie našla obraz Čekání, který zmizel před 25 lety
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_QO_BC/KTcJP/cekani-obraz-praha.jpeg?fl=cro,0,458,1200,675%7Cres,160,,1%7Cjpg,80,,1)
„Do pátrání po odcizených předmětech se zapojili nejen policisté z jiných krajů, ale i Interpol. Na základě této činnosti, a to téměř po jednom roce, kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Obvodního ředitelství pro Prahu III sošku vypátrali v jedné z prodejen starožitností v Praze 8,“ zmínila Soukupová.
Policisté andílka následně předali kolegům do Litoměřic, kde policie vede spis k samotnému případu.
Jak se na stopu sošky policie dostala, mluvčí neupřesnila. Policie rovněž neuvedla, ze kterého zámku dílo zmizelo. Podrobnosti k vyšetřování samotné krádeže podle mluvčí nelze vzhledem k pokračujícímu prověřování sdělit.
Hurvínkovi v Plzni někdo urazil hlavu, kutálela se po náměstí
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_QJ_w/20FBFV.jpeg?fl=cro,0,0,3543,1992%7Cres,160,,1%7Cjpg,80,,1)