Článek
Státní zástupce František Stibor podal na místě stížnost, a nynější rozhodnutí o propuštění z vazby tak není pravomocné. Bude se jím znovu zabývat Vrchní soud v Praze.
"Jsem toho názoru, že u paní obžalované nadále důvody vazby útěkové trvají. Navíc jsem toho názoru, že od posledního rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, kterým rozhodnutí o propuštění bylo zrušeno, a paní obžalovaná byla ponechána ve vazbě, nedošlo k žádným změnám, které by opodstatňovaly propuštění obžalované z vazby," řekl ČTK a Českému rozhlasu Stibor.
Dohled probačního úředníka
Ústecký krajský soud rozhodl o tom, že Marešová může opustit vazbu, už jednou na konci července. Propuštění tehdy podmínil dohledem probačního úředníka. "Ve prospěch obžalované hovoří relativně stabilní osobní a majetková zakotvenost k místě jejího trvalého bydliště. Do popředí přistupuje i aktuální důkazní situace," zdůvodnil soud tehdejší rozhodnutí. Vrchní soud pak ale vyhověl stížnosti státního zástupce.
Marešová podle obžaloby pacienty zabíjela draslíkem od roku 2010 do loňského června. Nejmladší oběti bylo 35 let, nejstarší 85. Důvodem byla podle žalobce snaha usnadnit si práci. Marešová vinu odmítla.
Líčení bude pokračovat na začátku prosince, kdy by měl vypovídat psychiatr, který zpracovával posudek.
Soud už v říjnu rozhodl o vypracování revizního znaleckého posudku, který by měl zodpovědět rozpory mezi posudkem obžaloby a obhajoby. Zatímco posudek obžaloby potvrzuje, že údajné oběti zemřely v důsledku podání draslíku, posudek obhajoby o úmrtích mluví jako o očekávaných. Zpracování revizního posudku potrvá ještě několik měsíců.