Hlavní obsah

Šestičlennou rodinu uvěznil požár v podkroví domu v Prostějově

Prostějov

Ze silně zakouřeného prostředí vlivem dýmu z požáru zachraňovali hasiči v noci na středu šestičlennou rodinu v bytovém domě v Prostějově. Obyvatele včetně dítěte vyvedli ven v dýchacích maskách, evakuovali rovněž další dva obyvatele. Jednoho člověka ošetřila záchranka. Podle předběžných závěrů byla příčinou požáru nedbalost.

Foto: HZS Olomouckého kraje

V domě vyhořela neobydlená místnost.

Článek

Požár vypukl v jedné z neobydlených místností v přízemí domu kolem půlnoci. Plameny se podařilo hasičům zlikvidovat během čtvrthodiny.

„Podkroví budovy však bylo velmi silně zakouřené a nacházela se tam šestičlenná rodina a další dva obyvatelé domu. Šest osob včetně dítěte jsme zachránili ve vyváděcích maskách, další dva nájemníky jsme evakuovali,“ informovala ve středu mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Na místě zasahoval také záchranná služba kvůli jednomu z obyvatel, který se nadýchal zplodin hoření.

Vyšetřovatel odhadl škodu na 100 tisíc korun a jako příčinu požáru určil nedbalost. O co konkrétně se mělo jednat, hasiči neupřesnili.

Související články

Výběr článků

Načítám