Článek
Podvodník podle ní ženu kontaktoval prostřednictvím sociální sítě a přiměl ji, aby investovala do nákupů akcií společnosti ČEZ. „Žena proto v polovině ledna uhradila částku 6500 korun, která byla určena na nákup akcií,“ uvedla mluvčí.
O několik dní později si seniorka investici rozmyslela, kontaktovala makléře, se kterým byla předtím ve spojení, a informovala ho o svém rozhodnutí odstoupit od investiční smlouvy a žádala vrácení peněz.
„Obchodník nebyl proti, ale poškozené sdělil, že v tom případě si musí do svého zařízení nainstalovat aplikaci anydesk a přihlásit se do svého internetového bankovnictví, aby jí mohly být vráceny vložené finance,“ konstatovala Zajícová.
Žena naletěla podvodníkovi a přišla o milionovou investici
Žena postupovala podle pokynů, a podvodník tak získal přístup k jejímu účtu. Z konta jí odčerpal veškeré úspory, a navíc ještě jejím jménem uzavřel spotřebitelský úvěr na částku 600 tisíc korun a půjčku 800 tisíc korun. Takto získané finance postupně v několika transakcích převedl na další účty.
„Veškeré tyto úkony poškozená potvrdila pomocí bankovního klíče. Vznikla jí škoda přes 1,6 milionu korun,“ dodala policejní mluvčí. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání trestných činů podvodu a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací.