Článek
Když měl nastoupit do vězení kvůli tomu, že jej policisté chytili za volantem i přes zákaz řízení, nestyděl se vymlouvat na to, že se musí postarat o svou vážně nemocnou družku. Ženu přitom obral o desítky tisíc korun, za což byl odsouzen v jiném případu.
Moje nepřítomnost by mohla vyvolat její opakovaný pokus o odchod ze světa
„Jsme na sebe velmi citově vázaní s velkou oporou a pokorou jeden k druhému. Zdravotní stav mé družky není v pořádku. Velmi špatně chodí, je téměř hluchá, moje nepřítomnost by mohla vyvolat její opakovaný pokus o odchod ze světa,“ brnkal na city Trejkl.
Byl celostátně hledaný
Soud ale o jeho návrhu vůbec nerozhodl, po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání a Trejkl nakonec přišel na jednu jihomoravskou policejní stanici dobrovolně.
Policie pátrá po seniorce z Chebska
Paradoxní je, že muž seniorce sice na jednu stranu vyznával básnicky lásku, na straně druhé mu vůbec nevadilo, když takřka hluché a nepříliš bystré důchodkyni namlouval, že má v zahraničí miliony korun a aby se k nim dostal, musí zaplatit drahé bankovní poplatky. Takto z ženy a její sestry vymámil 130 tisíc korun. K tomu ji neváhal donutit, aby si vybrala z účtu 60 tisíc, přičemž z těchto peněz jí drtivou většinu vzal.
Ostatně etudu na šlechetného zachránce nebohé družky nehrál poprvé. Když jej zastavili policisté a zjistili, že řídí, ačkoli má soudem uložený zákaz, spustil historku o tom, jak za volant sedl jen v krajní nouzi, protože spěchá zoufalé družce zachránit život. Když jej policisté vyzvali, aby jim dal na ženu číslo, odmítl jim ho dát s tím, že stejně není doma a on potřeboval něco řešit na úřadě ve vedlejší vesnici.
Tresty se pak Trejklovi začaly kupit. Za řízení jej soud poslal na deset měsíců do vězení. K tomu přibyl trest za ožebračení důchodkyně a naposledy mu břeclavský soud uložil 28 měsíců za křivé obvinění. Toho se muž dopustil tím, že na různé instituce rozeslal udání na současného a bývalého starostu obce, kde žil. Impulzem k činu bylo podle všeho to, že se musel vystěhovat z obecního bytu, z něhož dostal výpověď už v roce 2018, exekučně vystěhován byl až o tři roky později.
V písemnostech obvinil minulého starostu, že kvůli němu přišel o starožitný nábytek, přičemž mu prý bylo vyhrožováno, že když nevypadne z obce, uříznou mu hlavu. Současného starostu očerňoval kvůli tomu, že obec zbořila načerno postavený přístřešek, v němž měl prý Trejkl věci velké hodnoty.
Obě obvinění soud označil za lživá. Nábytek si totiž odvezla jeho pravá majitelka a při zboření boudy se taktéž nic nestalo. „U odstraňování obžalovaný byl, ale vůbec s námi nekomunikoval, neřešil osud svých věcí, jen nám nadával,“ popsal u soudu starosta.
Seniora čeká ještě delší pobyt za mřížemi
V přístřešku byly staré kompoty a harampádí, které obec nechala půl roku ve sběrném dvoře, aby si je muž mohl vyzvednout, když ale nejevil o věci zájem, skončily na skládce.
Soud také upozornil, že Trejkl sice tvrdil, že přístřešek byl bořen za jeho nepřítomnosti, ovšem jak plyne z kamerového záznamu, byl na místě.
Při rozhodování o trestu soud připomněl, že seniora čeká zřejmě ještě delší pobyt za mřížemi.
Činu se totiž dopustil v podmínce, která mu nyní bude pravděpodobně přeměněna na tříleté vězení. Trejkl se před několika lety snažil vytáhnout z finančního úřadu 630 tisíc při podvodu s DPH.