Článek
O případu ve středu informovala mluvčí policie Monika Kozumplíková, případ kriminalisté vyšetřují jako podvod.
Muž se podle mluvčí počátkem dubna seznámil přes internetovou aplikaci se ženou, která tvrdila, že je cizinka žijící v Berlíně a v létě chce na dovolenou do Česka.
„Po čase si začali psát přes WhatsApp, muž komunikoval za pomoci překladače. Žena mu tvrdila, že obchoduje s kryptoměnou, a ať to zkusí také. S její pomocí si založil účet, kam vložil kopii občanského průkazu a vyplnil další osobní údaje. Poté už postupně ‚investoval‘, vždy podle pokynů ženy,“ zmínila mluvčí.
Měsíce čekal na zhodnocené úspory, pak muž z Přerova nahlásil podvod
Zhruba po týdnu muže upozornili pracovníci banky, odkud ze svého účtu peníze posílal, že se nejspíš stal obětí podvodu, načež mu i zablokovali účet.
„Muž tedy přišel do banky, tam potvrdil, že peníze posílal vždy sám a dobrovolně, a účet si nechal odblokovat. Investoval postupně dál,“ sdělila Kozumplíková.
Zlom nastal, když chtěl peníze vybrat, což ale nebylo možné, aniž by zaplatil další poplatky a daně. „Teprve tehdy si uvědomil, že byl neznámou ženou pravděpodobně podveden. Podal proto trestní oznámení,“ dodala mluvčí.
O podobných švindlech policie v poslední době informuje opakovaně, lidé se podle ní stávají oběťmi zejména proto, že slepě důvěřují někomu, koho nikdy neviděli, a neobezřetně uvádějí své osobní údaje.